خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

~narges.f~

مدیر آزمایشی تالار گویا
مدیر آزمایشی
گوینده انجمن
میکسر انجمن

امتیاز واکنش
9,012
زمان حضور
41 روز 19 ساعت 32 دقیقه
نویسنده این موضوع
وجود دارد یا ندارد !؟ بترسم یا نترسم !؟
اساتید زیادی هستند که در مورد وجود داشتن یا نداشتن چیزهای مختلف حرف میزنند و به شما جواب مثبت یا منفی میدهند. و مثلا آنها درباره تسخیر کردن یا نکردن جن با شما حرف میزنند. ضمن اینکه میتوانید به هزاران حرف و قصه ای که در این زمینه مطرح شده چشم بسته باور کنید و از این پس هرگاه به تاریکی میروید، در اوج وحشت قرار گیرید، اما باید بدانید که همه این اساتید، شما را به شناخت حقیقت این جهان، حتی یک قدم هم نزدیک نمیکنند. در میان اینهمه آشوب و ابهام، وقت آن است که حقیقت را درباره موضوعات اینچنینی بشنوید.

اول از همه وقتی که سوالاتی مانند :”وجود دارد ؟ یا وجود ندارد ؟” میپرسید، قبل از هرچیز باید از خود سوال کنید که واقعا چه چیزی در زندگی من وجود دارد !؟ در حقیقت اگر به سطوح هوشیاری بالاتر برسید، آگاه میشوید که همه چیز، همانقدر یک توهم و خواب است که چیز دیگر یک توهم و خواب است. حتی اگر بخواهید غیر متافیزیکی و از نظر علم پزشکی هم نگاه کنید، تمام زندگی شما و هر آنچه که برایش جوش میزنید، از آن میترسید یا برایش خوشحال میشوید، عاشقش میشوید یا از آن متنفر میشوید و… فقط یک سری واکنش شیمیایی در ذهن شماست ! پس سوال مهم تر این است که آیا همین میزی که روبروی من است و حاضرم قسم بخورم که روبروی من است، واقعا وجود دارد !؟ بله، بحث وجود داشتن یا نداشتن اول از همه باید درباره چیزهایی مانند میز روبروی شما پرسیده شود ! حتی وقت آن است که از خود بپرسید، آیا من وجود دارم !؟!؟(به شکل وجودی مجزا در یک زمان و مکان محدود!!! یعنی توهم فعلی که تجربه میکنید)

آیا جن وجود دارد و باید از آن بترسیم؟

~narges.f~

مدیر آزمایشی تالار گویا
مدیر آزمایشی
گوینده انجمن
میکسر انجمن

امتیاز واکنش
9,012
زمان حضور
41 روز 19 ساعت 32 دقیقه
نویسنده این موضوع
وقتی در خوابتان یک موجود وحشتناک با ۸ پا میبینید و از آن میترسید، آیا آن چیز وجود دارد یا خیر !؟ از دیدگاه شما(در سطح هوشیاری خواب) بله. وگرنه حین خواب از آن وحشت نمیکردید و هراسان از خواب بیدار نمیشدید.بنابر این لازم است بدانید هرچیز فقط یک توهم است. همه چیز فقط یک خواب است. خوابی که اگر هوشیاری شما بالاتر بود، به راحتی خواب بودنش را میدیدید و درک میکردید. پس در این خواب، هرچیزی میتواند باشد چون ذاتا همه چیز یک توهم است. هیچ چیزِ “تجربه شونده”، حقیقی تر از دیگری نیست ! فقط یک حقیقت مطلق و غیر قابل بحث هست و آن، تجربه کننده است…و شما همان حقیقت هستید….

اما بخش بعدی سوال، یعنی اینکه از جن بترسید یا خیر ! اولین نکته این است که اگر چشمتان به حقیقت روشن میشد، متوجه میشدید که در میان تمام این توهم ها، فقط یک حقیقت محض غیر قابل انکار وجود دارد که آن چیز ظرف رخ دادن هر چیز دیگریست. و آن هوشیاری و “بودن” شماست. آیا به این نکته بدیهی دقت کرده اید که حتی یک موجود عجیب غریب با ۳۰۰ متر قد، برای اینکه بتواند به شما ضربه و آسیب بزند یا شما را بترساند، باید اول از همه شما وجود داشته باشید !!؟ یعنی اگر شما متولد نشده بودید و در این لحظه حضور نداشتید، هیچ چیز دیگری در این جهان معنا نداشت و ترسیدن و موجود وحشتناک و اینها هم معنایی نداشت ! و حقیقت قابل تجربه مستقیم همین است که همه جهان یک وجود واحد است، و هوشیاری شما هم از همان وجود واحد است. پس از چه چیز میخواهید بترسید !؟! از خودتان !!!؟؟؟

قلب و بند بند وجود خود را سرتاسر پر از یقین و عشق و بهترین قصد ها برای تمام جهان(که همان خودتان هستید) کنید، مطمئن باشید که اگر در “توهم هایی که با آن روبرو میشوید” موجودی ۹۰۰ متری با شاخهای ۴۰۰ متری هم مواجه شوید و به آن هم عشق بورزید و فراموش نکنید که شما ظرف رخ دادن آن هستید، هیچ اتفاقی برایتان نمی افتد ! شما غیر قابل از بین رفتن هستید. و اگر به عمق وجود خود وصل شوید و آنرا ببینید، خالقی را خواهید یافت. و عجیب است اگر خالق(تجربه کننده و من حقیقی تان) بخواهد از مخلوق(هر آنچه که تجربه میشود، حتی موجودی که از آن میترسید) بترسد و وحشت کند !

آیا جن وجود دارد و باید از آن بترسیم؟

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا