خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

The unborn

مدیر ارشد بازنشسته رمان ۹۸
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
29,430
زمان حضور
207 روز 9 ساعت 43 دقیقه
نویسنده این موضوع
مردی 40 ساله هستم که با وجود داشتن 2 فرزند به همسرم خیـ*ـانت کردم. همسرم خیـ*ـانت من را متوجه شد و حال هنوز هم به من بدبین است. نمی دانم دیگر چه کنم؟

همسرم خیانتم را فراموش نمی کند
سوال کاربر
مردی هستم 40 ساله.18سال است که ازدواج کردم و 2فرزند دختر 15 و 13 ساله دارم. در سال 82 خیـ*ـانت کردم. از آن موقع به بعد، زنم هنوز به من گیر می دهد و بعد از این همه سال، به من شک دارد در صورتی که خطایم دیگر تکرار نشده است.

پاسخ کارشناس
مخاطب گرامی، هرچند این موضوع یعنی خیـ*ـانت دیگر تکرار نشده و شما از کاری که انجام دادید پشیمان شده اید اما طبیعی است که تصویر آن از ذهن همسرتان به این راحتی پاک نمی شود. برای این که بتوانید به همسرتان برای کنار آمدن با این مسئله کمک کنید، باید به نکاتی که در ادامه مطرح می شود، توجه ویژه ای داشته باشید.

به احساسات همسرتان گوش کنید
همسرتان هنوز از دست شما عصبانی است! فراموش نشدن این موضوع از طرف او یعنی هنوز احساسات و هیجاناتی درباره این موضوع در درونش باقی مانده که حل نشده است. به طور مثال ممکن است او از این که شما فرد دیگری را مورد توجه و محبت قرار داده اید، احساس خشم می کند و این احساس خشم سال هاست که مانند آتش زیر خاکستر باقی مانده است. هرچند این آتش دیده نمی شود ولی حرارت آن کاملا احساس می شود. حرارتی که می تواند سوزاننده باشد و باعث نابودی رابـ*ـطه شود. از گیردادنش به خودتان ناراحت نشوید. یک بار خوب به حرف هایش گوش کنید. بگذارید عصبانیتش را بیرون بریزد، گریه کند و حتی فریاد بزند. هیچ چیز بدتر از این نیست که به همسرتان بگویید ساکت باشد و چیزی نگوید.

به همسرتان بیشتر توجه کنید
لـ*ـذت های تازه ای برایش ایجاد کنید و نیازهایش را بیشتر از گذشته ببینید. گاهی بدون دلیل برایش هدیه بخرید و هیجانات تازه مانند مسافرت برایش ایجاد کنید. این که کسی برای شما اهمیت قائل شود به این معناست که شما در زندگی تنها نیستید. اغلب افراد مجبورند خودشان به خودشان توجه کنند و حقیقت این است که این اصلا کار ساده ای نیست. ما همیشه توانایی و آمادگی ذهنی لازم برای توجه به خودمان را چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ روانی نداریم و این دقیقا همان زمانی است که بیشتر از همیشه به توجه نزدیکان نیاز داریم. او انتظار دارد زمانی که به شما نیاز دارد کنارش باشید و در به دوش کشیدن بار مشکلات با او شریک شوید تا بتواند از فکر کردن به گذشته رها شود.

هیچ وقت اشتباه تان تکرار نشود
وقتی انسان طبیعت دنیا و سختی های آن را بداند و همواره انتظار سختی ها و گرفتاری های طبیعی دنیا و هر پیش آمد ناخوشایندی را داشته باشد، تحمل پیامدهای آن آسان تر و قابل تحمل تر می شود. بهترین راه برای این که همسرتان گذشته را فراموش کند، این است که دیگر این رفتار که به آن اشاره کردید، تکرار نشود. گاهی برای کمرنگ شدن خاطرات تلخ گذشته در ذهن افراد باید سال ها صبر کنید. مراقب باشید که تصمیم شتابزده ای نگیرید. در چنین شرایطی ممکن است اقدامات هیجانی انجام دهید و کار بدتر شود.

همسرتان با روان شناس صحبت کند
اگر چنان چه تلاش شما برای درست کردن ذهن همسرتان نتیجه نداد، این کار را به روان شناس بسپارید. برخی از مسائل ریشه در دوران کودکی دارد و باید در حضور روان شناس به آن پرداخته شود و شما توانایی حل چنین مشکلاتی را نخواهید داشت. ضمن این که در این حالت حل چنین مشکلاتی لزوما وظیفه شما نیست. این یک مشکل فردی است و می تواند از طریق گفت و گو حل شود. همسرتان باید بداند که این اشتباه او نبوده است و تاوانش را نباید این گونه بپردازد. در واقع آن چه که بیش از هر چیز اورا ناراحت می کند، احساس تنهایی و مورد بی توجهی قرار گرفتن از طرف شماست. همسرتان ممکن است با خودش فکر کرده که شوهرش او را دوست نداشته که به او خیـ*ـانت کرده و به همین دلیل به راحتی با این مسئله کنار نیامده است و صحبت با مشاور، کمک زیادی به او خواهد کرد.
#سیمرغ

به همسرم خیـ*ـانت کردم، او خیانتم را فراموش نمی کند!

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا