خوش آمدید به رمان ۹۸ | بهترین انجمن رمان نویسی

رمان ۹۸ با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و تقویت قلم عزیزان ایجاد شده است.
هدف ما همواره ایجاد محیطی گرم و صمیمی و دوستانه بوده
برای مطالعه کامل رمان‌ها و استفاده از امکانات انجمن
به ما بپیوندید و یا وارد انجمن شوید.

مرسانا

کاربر فعال انجمن
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
1,903
زمان حضور
1 روز 1 ساعت 36 دقیقه
نویسنده این موضوع
بیوگرافی ابراهیم جوادی

ابراهیم جوادی‌پور (۱۳۲۲ در قزوین) یک کشتی‌گیر آزادکار بازنشستهٔ ایرانی است.

فعالیت ورزشی

وی با ۴ بار پیاپی قهرمانی جهان، ۲ بار قهرمانی در بازی‌های آسیایی، مدال برنز المپیک ۱۹۷۲ مونیخ و قهرمانی در مهمترین تورنمنت‌های بین‌المللی دوران خود، همچون جام دانکلف بلغارستان، جام تفلیس شوروی و جام تاتراس لهستان، پرافتخارترین کشتی‌گیر سبک‌وزن تاریخ کشتی ایران است. شکست از نیکولف بلغار در المپیک مونیخ تنها شکست او در مسابقات جهانی و المپیک بود.
جوادی در المپیک ۱۹۷۶ مونترال و ۱۹۹۲ بارسلونا هم به عنوان مربی همراه تیم ملی بود و هم‌اکنون (۱۳۸۹) ریاست هیئت کشتی شهرستان کرج را برعهده دارد.
رضایی:دقیقا سال ۱۹۷۳ و در مسابقات جهانی تهران بود که ابراهیم جوادی برای ایران در وزن اول طلا گرفت.او تازه از المپیک بازگشته بود و انگیزه های زیادی برای گرقتن این مدال طلا داشت؛به خصوص اینکه در دور قبلی این رقابت ها حق او را مقابل نماینده بلغارستان خورده بودند و حالا ابراهیم انگیزه های زیادی داشت تا انتقام و مدال را با هم بگیرد.

خودش می گوید:

«هنوز به یاد دارم.من را مقابل حریف بلغاری ام بازنده کردند و حریف روسی که چندان مدعی هم نبود رفت و مدال طلا گرفت.
بعد از آن من تغییر وزن دادم و یک وزن بالاتر آمدم.وقتی دیدم که حریف بلغاری هم تغییر وزن داده خیلی خوشحال شدم.حس انتقام بود و اتفاقا در کشتی سوم به او خوردم و با نتیجه ۷ بر یک شکستش دادم.در فینال هم که با الله مرادوف کشتی گرفتم و تواسنتم با شکست دادن او مدال طلا را بر گردن بیاویزم.»
از او پرسیدیم که رکورد او پس از ۴۲ سال شکسته شد و حسن رحیمی موفق شد مدال طلا را یک بار دیگر به ایران بیاورد.جوادی می گوید:«البته مدال طلا زیاد گرفته ایم و مثلا چند سال بعد از من تران موفق شد در سال ۹۰ طلا بگیرد اما اینکه می گویند در وزن اول کسی نتوانسته بوده مدال بگیرد بحث اش جداست.درهر صورت و باید بگویم متاسفانه مدتی بود که کشتی در افت قرار داشت و همه اش شده بود هل دادن.دیگر خبری از فن های زیبا نبود و کاهش زمان مسابقه هم حساسیت ها را بالا برده بود.من فکر می کنم تغییر قوانین دوباره شرایط را به حال قبل برگرداند و حالا کشتی زیبا تر خواهد شد.الان بچه های ما کشتی رو به جلو را یاد گرفته اند و دارند در مسیری قدم بر می دارند که انتهایش رسیدن به مدال خوشرنگ طلای المپیک است.»

از او درباره حسن رحیمی و مدالی که گرفت سوال کردیم که جوادی گفت:

«به نظرم حق حسن این بود که خیلی زودتر به مدال طلا برسد.او استحقاقش را داشت و خوشحالم که رکورد را شکسته است.کشتی به خصوص در سبک وزن خیلی وقت است که ضعیف شده است اما این اتفاق ها چیزی از شایستگی ها رحیمی کم نمی کند.»

نبرد جانانه رضا یزدانی و اظهار نظر جوادی در این مورد:

«رضا در المپیک هم می توانست طلا بگیرد.
اما بدنشانسی آورد.
یزدانی زحمت کشید و مزدش را هم گرفت.
فقط می توانم بگویم که در وزن ۹۶ کیلوگرم کسی شایسته تر از او نبود.»
و اما حرف های پایانی ابراهیم جوادی.

آنجا که او درباره مهدی تقوی حرف زد و گفت:

«فوت مادر مهدی تاثیر زیادی در روحیه این جوان داشته است.مهدی توانایی های زیادی دارد اما اگر می خواهد دوباره به سطح اول کشتی جهان برگردد باید با روحیات خود کنار بیاید و بر آنها غلبه کند.او می تواند دوباره قهرمانی را تجربه کند.»

بیوگرافی ابراهیم جوادی | کشتی گیر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

LIDA_M

کاربر حرفه‌ای
کاربر رمان ۹۸

امتیاز واکنش
20,420
زمان حضور
78 روز 19 ساعت 52 دقیقه

بیوگرافی ابراهیم جوادی | کشتی گیر

shape1
shape2